POZOR NA PODPOJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI – MŮŽETE PŘIJÍT O MILIONY

24. května 2023

Aktualizovali jste si za poslední roky pojištění své nemovitosti? Pokud ne, s vysokou pravděpodobností ji budete mít podpojištěnou. V případě jakékoliv škody vám pak pojišťovna vyplatí výrazně nižší pojistné plnění.

Tržní ceny nemovitostí v posledních letech prudce vzrostly. Podle statistik OECD za posledních 6 let skoro o 80 % a ve vybraných regionech a městech v Česku o více jak 100 %. Velkou měrou za to může i inflace, zdražení stavebních materiálů, pozemků atd. Hodnotu nemovitosti si ale zároveň zvyšujete sami – rekonstrukcí (zateplení, výměna oken, kotle, renovace střechy, …) a také např. novým bazénem, terasou či investicí do vybavení.  

Z hlediska budování vlastního majetku jde o pozitivní vývoj. S touto změnou by ale měla jít ruku v ruce aktualizace pojistné částky nemovitosti a vybavení, což se bohužel často neděje – svůj dům nebo byt pojistíte jednorázově při pořízení, ale pak už pojistnou smlouvu zapomínáte pravidelně aktualizovat. A to může mít např. při vyhoření, vytopení či vichřici fatální následky.

PŘÍKLAD PODPOJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Hodnota nemovitosti před 10 lety: 5 000 000 Kč

Pojistná částka sjednaná před 10 lety: 5 000 000 Kč

Hodnota té stejné nemovitosti dnes: 10 000 000 Kč

V případě totální škody vám pojišťovna vyplatí: 2 500 000 Kč 

JAKTO? Pojišťovna vám zkrátí pojistné plnění v takovém poměru, v jakém je sjednaná pojistná částka k aktuální výši hodnoty vaší nemovitosti. Což pro vás může být finančně likvidační… Proto je tak důležité mít pojištění své nemovitosti a domácnosti vždy aktuální.

CHRAŇTE SE POMOCÍ INDEXACE

O co jde? Řada pojišťoven nabízí možnost tzv. automatické indexace, což znamená, že bude pravidelně docházet k valorizaci pojistné částky, aby stále odpovídala tržní realitě. 

MĚJTE POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI S JISTOTOU MAXIMÁLNÍHO POJISTNÉHO PLNĚNÍ

Přírodní živly, vytopení od souseda, přepětí v síti, krádež, vandalismus, škoda způsobená třetím osobám… S námi optimálně nastaveným pojištěním nemovitosti a domácnosti se nemusíte bát, že přijdete v případě potřeby o jakékoliv peníze:

  • Pojištění bytu s vybavením – pojištění zdí, podlah, stropů, nábytku, spotřebičů, elektroniky i veškerého vybavení a osobních věcí v domácnosti
  • Pojištění domu s vybavením – pojištění celé stavby i vedlejších objektů (garáž, bazén, plot atd.) včetně veškerého vybavení, příslušenství a osobních věcí
  • Pojištění chaty a chalupy – široká nabídka pojištění – např. i proti poškození zateplení nemovitosti zvířetem.
  • Kvalitní asistenční služby – ty oceníte, když si např. zabouchnete klíče nebo vám začne protékat pračka

UDĚLEJTE DOBRÉ ROZHODNUTÍ

Každé rozhodnutí má konkrétní dopad na váš rodinný rozpočet. A to je moc důležité si zvědomit. Proto vám rádi profesionálně pomůžeme, abyste měli 100% jistotu, že máte stále optimální pojištění nemovitosti a všech dalších rizik, o které máte zájem.

Pokud máte doplňující dotazy nebo zájem o osobní konzultaci, neváhejte kontaktovat naši klientskou linku nebo více na https://www.kapitolreality.cz/pojisteni-nemovitosti.

Prodejte nemovitost s námi a dostaňte z ní maximum

Ušetříme vám čas, starosti a peníze.

Najdeme vám
solidního nájemce

Dostaneme z vašeho pronájmu maximum s minimem starostí.

Finance pod jednou střechou

  • Komplexní poradenství
  • Hypotéka od KAPITOLu
  • Energie a pojištění
  • Právní služby